Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AKP'NİN ESKİŞEHİR ADAYI GAZETECİLERE '' SİZİ MAAŞA BAĞLAYACAĞIM ''

AKP'nin Eskişehir adayı İdris Nebi Hatipoğlu gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda seçilmesi halinde basın çalışanlarını belediye bütçesinden asgari ücret bedeli kadar maaşa bağlayacağını söyledi. Hatipoğlu'na ilk tepki Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti'nden geldi.

AKP'NİN ESKİŞEHİR ADAYI GAZETECİLERE '' SİZİ MAAŞA BAĞLAYACAĞIM ''
9.01.2024 - 18:14
Güncelleme 9.01.2024 - 18:17
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

İş insanı Nebi Hatipoğlu, 14 Mayıs’ta İYİ Parti’den Eskişehir Milletvekili seçildi. Hatipoğlu, seçim öncesinde bir yerel kanala çıkmış, “İYİ Parti muhalefette kalırsa AKP’ye geçer misiniz?” sorusu üzerine şu cevabı vermişti: “Hayır tabii ki geçmem AKP’ye, ne işim var. Ben İYİ Parti’deyim, İYİ Parti olarak devam edeceğiz. Ben şahıs olarak bindiğim araçtan inmem.”

Nebi Hatipoğlu 19 Eylül’de ise “Yerel seçimde bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet Partisi olabilir” deyince eleştirildi.

2 Kasım’da İYİ Parti’den istifa etti, 8 Kasım'da AKP'ye katıldı.

31 Mart yapılacak yerel seçimlerde AKP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen İdris Nebi Hatipoğlu, 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle bugün kentte görev yapan basın mesuplarıyla bir araya geldi. 

MÜJDE DİYE PARA TEKLİF ETTİ

Eskişehir'de basının sorunlarının konuşulduğu toplantıda Nebi Hatipoğlu'nun size "büyük bir müjde vermek istiyorum" diye başladığı konuşması ise şaşkınlığa yol açtı. 

Basın mensuplarının çok düşük maaş aldığını ifade eden Hatipoğlu "Belediye Başkanlığını kazanmam halinde, gazetecilere belediyenin çeşitli birimlerinde ve komisyonlarında görev vereceğim. Ayrıca tüm gazetecilere o dönemin asgari ücretinden maaş verecegim"  dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar