Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kadın Çalışanlara Kanser Farkındalık Eğitimi

Düzce Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir fabrikada, Düzce Üniversitesi Genç Hemşireler topluluğu ve Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğiyle kadın çalışanlara yönelik önemli bir sağlık etkinliği düzenlendi.

 Kadın Çalışanlara Kanser Farkındalık Eğitimi
29.12.2023 - 16:22
Güncelleme 29.12.2023 - 16:22
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce OSB'deki bir fabrikada, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı'na bağlı KETEM biriminden gelen sağlık personeli, kadın çalışanlara kanser erken teşhis ve sağlıklı yaşam konularında farkındalık eğitimi verdi. Eğitim programına Düzce Üniversitesi Genç Hemşireler topluluğu da katılarak destek sağladı.

Eğitimde KETEM Birim Sorumlusu Dr. Rabia Nurulzade, kanserde erken teşhisin önemini vurgulayarak, kanser türlerinin risk faktörleri, belirtileri, tanı ve tedavi yöntemleri, kanserden korunma yolları ve sağlıklı yaşam konularında detaylı bilgiler aktardı.

Eğitim sonrasında, Gezici Kanser Tarama Aracı ile test yaptırmak isteyen kadın çalışanlara ücretsiz sağlık taraması yapıldı.

Düzce'de uygulanan kanser tarama programları kapsamında, meme kanseri için 40-69 yaş arası kadınlara 2 yılda bir mamografi çekimi, serviks kanseri için 30-65 yaş arası kadınlara 5 yılda bir smear ve HPV DNA testi, kolorektal kanser için ise 50-70 yaş arasındaki erkek ve kadınlara 2 yılda bir gaitada gizli kan testi ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Bu etkinlik, kadın çalışanların sağlığını korumak ve kanserle mücadelede erken teşhisi desteklemek adına önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler