Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TTB’DEN KORKUTAN AÇIKLAMA !

TTB, yaptığı basın açıklamasında son dönemlerde artış gösteren salgına dikkat çekerek "Yaşadığımız bahar nezlesi değil, ölümcül İnfluenza ve Covid salgını" dedi.

TTB’DEN KORKUTAN AÇIKLAMA !
12.01.2024 - 13:08
Güncelleme 12.01.2024 - 13:12
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Aile Hekimliği Kolu (AHEK), son dönemde solunum yolu hastalıklarına bağlı yaşanan salgın ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamayı yapan Sibel Uyan, "Yaşadığımız bahar nezlesi değil, ölümcül İnfluenza ve Kovid salgını" dedi.

MASKE- MESAFE ÇAĞRISI YAPILDI
TTB Merkez Konseyi 2. Başkanı Ali İhsan Ökten acil servislerin ve yoğun bakımların dolduğunu, randevuların aksadığını, bu durumun başka hastalıklar nedeniyle tedavi gereksinimi duyan insanları etkilediğini dile getirerek topluma maske-mesafe-hijyen-havalandırma önlemlerini uygulama çağrısı yaptı.

" ÖNEMLİ BİR TOPLUMSAL SAĞLIK SORUNU HALİNE GELDİ"
Açıklamayı yapan Sibel Uyan, ülkemizde bir aya yakın süredir hız kesmeden süren İnfluenza, COVID-19, RSV başta olmak üzere Adenovirüs, Rotavirüs gibi mevsimsel virüslerin kaynaklık ettiği salgının oldukça önemli bir toplumsal sağlık sorunu haline geldiğini belirtti.

 

"BAHAR NEZLESİ DEĞİL, ÖLÜMCÜL İNFLUENZA VE KOVİD"
Uyan, salgını önleyici yöntemler tercih edilmeyince; hastane polikliniklerinde hastalar yığılmaya, yoğun bakımlarda hasta yatağı bulmada zorluklar yaşanmaya başlandığını söyledi. Uyan "Yaşadığımız bahar nezlesi değil, ölümcül İnfluenza ve Kovid salgınıdır. Yaşadığımız salgın basit bir nezle değildir. Toplum ve sağlık çalışanları salgınla ilgili sürekli bilgilendirilmeli, koruyucu önlemler hatırlatılmalı, eğitimler yapılmalıdır. Sağlık kurumlarında maske takılması zorunludur" dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar