Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Nasıl Olacak

  • 1.06.2022 17:30

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Yazmaya çekiniyorum.

Pahalılık var desem, birilerinin hoşuna gitmiyor. Yok desem gerçeği gizlemiş oluyorum. Bir çıkmazın içindeyim kısacası.

Geçen gün sosyal medyada bir yazı okudum. Yazıyı yazan özetle şunları söylüyor. Şu kadar yol yaptı, şu kadar hastane yaptı, şu kadar hava alanı yaptı, şu kadar köprü yaptı, şu kadar… şu kadar… Daha ne yapacaktı ki.

Bu saydıkları yapıldı. Doğru, yapanlardan Allah razı olsun. Lakin

Şu kadar fabrikayı sattı. Şu kadar garantili işler yaptı. Şu kadar faize para yatırdı. Şu kadar teminat ödemesi taahhüdünde bulundu. Lakin

Şu kadar yol yaptı ama yapılan yollarda kullanılan makinaların hiç biri ülkemizde üretilmedi.

Şu kadar hastane yaptı ama yapılan hastanelerde kullanılan cihazların hiç biri ülkemizde üretilmedi.

Şu kadar havaalanı yaptı ama bu havaalanlarını kullanan uçakları ve yer hizmetlerinde hizmet üreten araçları kendi ülkemizde üretilmedi

Şu kadar üniversite yaptı ama o üniversitelerde ders verecek hoca bulunamadığı için kalite sürekli düştü

Şu kadar köprü yaptı ama yapılan köprüleri kendi imkanlarımızla yapmadık ve üstelik hem pahalı yaptık hem de geçiş garantisi vererek bir yılda neredeyse bir köprü parası ödedik

Şu kadar satılan fabrikaların içinde bir de Sakarya’da tank ve palet fabrikası vardı. Sözde onu satmamıştık, orada yeni ve modern araçlar yapılacaktı. Öyle demişlerdi, ama şimdi fabrika sökülüp Ankara’ya hurdaya gidiyormuş.

Şu kadar hızlı tren yaptık dediler ama Ankara – İstanbul arası yine neredeyse altı saat. Eski tren yani hızlı olmayan tren yedi saatte gidiyordu.

Hasılı yapılanlarla yapılmayanlar arasında ciddi bir uçurum söz konusu.

Bir de akaryakıt meselesi var. Fiyatlar aldı başını gidiyor. Bahane hazır, petrol fiyatları arttığı için böyle oluyor. Geçen sene petrol fiyatları artmıyor muydu?

Çiftçi nasıl üretim yapacak merak ediyorum. Hem akaryakıt fiyatları zirvede hem tohum fiyatları zirvede ve hem de gübre fiyatları zirvede.

İçime dert oldu. Yazmadan geçemeyeceğim. Ben daha evime karpuz alamadım. Geçen sene bazı günler iki tane bile alıyordum. Ama şimdi maalesef. Karpuz yemesek de olur elbette. Bizim nemize gerek karpuz.

Bütün bunları yazmak içi karartıyor. Şimdi seçimler yaklaşıyor. Belki seçimler sebebiyle bizleri rahatlatacak kararlar alırlar diye ümit ediyorum.

Selam ve hürmetlerimle

Remzi Erdem

Düzce Mayıs 2022

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.