Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Adapazarlı Profesör Övül Sezer, ABD’nin Saygın Üniversitesine Kabul Edildi

Bir süre önce dünyanın en başarılı 40 yaş altındaki 40 profesör arasına adı anılan Adapazarlı Profesör Övül Sezer, ABD’nin en ünlü üniversitelerinden Cornell Üniversitesi’nde tam kadrolu profesör olarak göreve kabul edildi.

Adapazarlı Profesör Övül Sezer, ABD’nin Saygın Üniversitesine Kabul Edildi
4.05.2022 - 10:03
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Bir süre önce dünyanın en başarılı 40 yaş altındaki 40 profesör arasına adı anılan Adapazarlı Profesör Övül Sezer, bu başarısı sonrası yaptığı paylaşımlarda memleketi Adapazarı’na selam göndermişti. Övül Sezer bu kez sosyal medya hesabında ABD’nin en ünlü üniversitelerinden Cornell Üniversitesi’nde tam kadrolu profesör olarak göreve kabul edildiğini duyurdu. Sezer’in bu konudaki paylaşımı şu şekilde:

 Şunları Yazdı:

“Hepimize mutlu bayramlar! Bu güzel bayram gününde akademik hayatımdaki yepyeni sayfanın kıvancını ve mutluluğunu sizlerle paylaşıyorum. Temmuz 2022’den itibaren, Cornell Üniversitesi'nde tam kadrolu Öğretim Üyesi olarak, kursu yolunda bir Profesör olarak yeni görevime başlıyorum. Bu noktaya gelirken bana ilham olmuş tüm hocalarıma, öğrencilerime, takım arkadaşlarıma, dostlarıma ve canim aileme çok teşekkür ediyorum. Yeni görevim için çok heyecanlıyım ve çok mutluyum. Yeni meslektaşlarıma katılmak ve öğrencilerimle tanışmak için sabırsızlanıyorum. Birlikte HARİKA işlere imza atacağız. Her zaman hayallerimizin peşinden koşabilmek dileğiyle. “Yürü! Hür maviliğin bittiği son hadde kadar!… İnsan, âlemde hayâl ettiği müddetçe yaşar.”