Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ASAR'DA İKİ YAKA BİRLEŞTİ !

Asar Deresi Rekreasyon Projesi’nde çalışmalar kesintisiz sürüyor. Son gelişmeleri yerinde inceleyen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, köprü montaj süreci hakkında bilgiler paylaşarak iki yakanın birleştiğini, ana parçalardan biri olan taşıyıcı borunun kısa süre içinde Ankara’dan yola çıkacağını belirtti.

ASAR'DA İKİ YAKA BİRLEŞTİ !
4.01.2024 - 15:21
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, mevsim şartlarına bağlı şekilde kesintisiz devam eden çalışmaları yakından takibini sürdürüyor. Asar Deresi üzerinde inşası devam eden asma köprü çalışma alanında incelemelerde bulunan Başkan Özlü, burada hem esnaf ve vatandaşların taleplerini dinledi hem de projenin süreci hakkında bilgiler paylaştı.

İlk köprü tabliyelerinin yerleştirme işleminin tamamlanarak iki yakanın birleştiğini belirten Başkan Özlü “Asar Deresi, şehir merkezimiz için bir şanstır. Merkezde su ile vatandaşlarımızı buluşturmak üzere hazırladığımız bu projede zorlu süreçler yaşadık ama çalışmalarımızı kararlılıkla yürütüyoruz. Artık birinci köprünün taban kısımlarını birleştirdik ve iki yakayı buluşturduk. Tabliyeleri taşıyacak, proje görselinde gördüğümüz büyük boru parça da Ankara’da tamamlandı, yola çıkacak. Onu da yerleştirdikten sonra sıra Çin’de üretilen çelik halatlarımızın montajına gelecek. Çalışma hızımız yerinde, mevsim şartları da izin veriyor, en kısa sürede burası şehrimizin sadece bir geçiş noktası değil, yaşam alanı olacak” dedi.

“BİR HAYALİM VARDI, BAŞKANIMIZ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ”

Başkan Özlü’nün inşaat alanında yaptığı inceleme sırasında yanına gelen, geçmiş yıllarda Asar Deresi üzerinde bulunan Rıhtım Balık Evi’nin işletmecisi Engin Akar proje için duyduğu heyecanı dile getirerek “hayalim hep buydu. Sayın başkanımdan da bu projenin hayata geçirileceğini duyduğumda hakikaten hayal gibi gelmişti. Artık gerçeğe dönüşüyor. İnşallah hep beraber tekrar burada bir gün muhabbet ederiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar