Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Tarımda Dron Dönemi

Düzce'de çiftçilere kolaylık sağlayacak dron teknolojisi İl Özel İdaresi tarafından kente kazandırıldı. Dron ile tarlalarda hem tohum ekimi hem de ilaçlama çalışması yapılabilecek.

Tarımda Dron Dönemi
4.07.2023 - 14:49
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce İl Özel İdaresi tarafından tarımda kullanılmak üzere 3 dron alınarak, çiftçilerin hizmetine sunuldu. Hem zamandan hem ilaçlamadan hem de tohumdan tasarruf sağlayacak olan dronlar, traktörün ekine verdiği zararı da ortadan kaldıracak.

Türkiye genelinde tarımda dron kullanımının yaygınlaşmaya başladığını vurgulayan Düzce İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç, "İnşallah hem tohumlamada hem gübreleme de hem de ilaçlamada dron kullanacağız. Daha fazla verimle şehre katkı sağladığını düşünüyoruz. 3 dron aldık. Çilimli Kuşoğlu köyünde zirai dron ile Konuralp pirinci ekimi gerçekleştirdik. Çok verimli olduğunu görüyoruz. Çiftçilerimizle istişare ettik. Ürün başına 5 kilogram tohumda kar ediyor. İşçilikte kâr ediyor. Dron ile verimin çok daha iyi olacağı bilgisini farklı şehirlerden almıştık" dedi

İlaçlama Yapabilecek

Tarımda kullanılan dronların yaklaşık 45 kilograma kadar yük taşıyabildiğini ifade eden Koç, "Valimizin Cevdet Atay’ın öncülüğünde, Genel Sekreterimiz Hayri Şen’in de katkılarıyla güzel bir proje olduğunu düşünüyoruz. İnşallah hem tohumlamada hem gübrelemede hem de ilaçlamada kullanacağız" diye konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar