Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kurban Kesecekler Eğitimden Geçti

Kurban kesecek vatandaşlar için Düzce Halk Eğitim merkezi, kesim elemanı kursu açtı. Yoğun ile gören kursta kurban kesmeye niyetli olan kasap adayları iş güvenliğinden kurban eti dağıtımına kadar birçok bilgiler aldı.

Kurban Kesecekler Eğitimden Geçti
22.06.2023 - 16:02
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Kurban Bayramı’nda kurbanlıklarını kasaplara bırakmadan kendileri kesmek isteyen vatandaşlar, kurban kesim elemanı kursunu doldurdu.

Yoğun ilgi gören kursa katılan kasap adaylarına kurban kesimi ile ilgili çeşitli bilgiler aktarıldı. İş güvenliği uzmanı, veteriner hekim ve imamdan kurban kesimi, kurban kesimi sırasına yaşanabilecek kazalar ve önlemleri, kurban keserken dikkat edilecek hususlar, kurban etinin dağıtımı gibi konularda 1 hafta boyuna eğitim verildi.

Kurs sonunda kursun bitirmeye hak kazanan kursiyerler, kurban kesim elemanı sertifikalarını alarak kendi kurbanlarını kesebilecekler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.