Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İlk Hac Kafilesi Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı

Düzceli hacı adayları, Müftülükçe düzenlenen uğurlama programıyla hac ibadetlerini yerine getirmek üzere dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

İlk Hac Kafilesi Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı
31.05.2023 - 12:49
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Cedidiye Cami önünde düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı uğurlama töreni Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Törende konuşan Düzce İl Müftüsü Osman Aydın, hacı adaylarını kutsal topraklara uğurlamanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Hacı adaylarının kutsal topraklarda hac vazifesini en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini ifade eden Osman Aydın, şöyle konuştu: "Bugün İstanbul’un fethinin yıl dönümünde Düzce’de unutulmaz bir gece yaşıyor. Yüzlerce, binlerce hacı adayının içinden seçilerek Rahmanın misafirleri olacak olan hacı adalarımızdan kutsal topraklardan dua bekliyoruz. Sizlerden bu yolculukta Hz Peygamber Efendimizin ahlakı ile ahlaklanmanızı, Hz Ebubekir’in sadakati ve doğruluğunu, Hz Ömer’in adaletini, Hz Osman’ın hayasını ve edebini, Hz Ali Efendimizin ilmi ve cesareti ile dönmenizi istiyorum" dedi.

Töreninin ardından hacı adayları yakınlarıyla vedalaştıktan sonra tekbir, salavat ve dualarla uğurlandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar