Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Depremzedelere 10 Bin Konut 2 Bin İşyeri Gönderildi

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem sonrasında Düzce Valisi Cevdet Atay öncülüğünde başlatılan konteyner üretimi 12 bini geçerek deprem bölgelerine gönderildi.

Depremzedelere 10 Bin Konut 2 Bin İşyeri Gönderildi
30.05.2023 - 14:40
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Türkiye’nin en büyük konteyner üreticisi Düzce Valiliği oldu.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve binlerce kişinin evsiz kaldığı depremler sonrası harekete geçen Düzce Valisi Cevdet Atay, depremzedelerin barınması için konteyner üretimini başlattı.

Yapılan yeni çalışmalar ile birlikte depremzedelerin işyerleri içinde ticari konteyner üretimlerini de gerçekleştirdi. Bugün gelinen noktada Düzce Türkiye’nin en büyük konteyner üretim merkezi oldu.

Sıfırdan başlayıp günlük 200 ile 220 arasında üretimi yapılan konteynerler depremzedelere sıcak yuva oluyor. Yetkililer bu güne kadar 12 bin adet konteyner yapıldığını bunların 2 binin iş yeri olması için bölgeye gönderildiğini bildirdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.