Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Vali Atay Deprem Bölgesinde Gönülleri Fethetti

Düzce'de üretimi yapılan konteynerlere afetzede vatandaşlara dağıtılırken, Vali Cevdet Atay bölgeye giderek bayramı afetzedelerle birlikte geçirdi.

Vali Atay Deprem Bölgesinde Gönülleri Fethetti
24.04.2023 - 17:45
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Valisi Cevdet Atay, Ramazan Bayram’ında 6 Şubat tarihinde yaşanan Kahramanmaraş depreminden etkilenen ve yıkımların yaşandığı Adıyaman’da görevlendirildi.

Bayramın birinci gününden itibaren hem Düzce Valiliği tarafından hazırlanan hem de AFAD tarafından hazırlanan konteyner kentleri ziyaret eden Vali Atay, vatandaşların gönüllerin fethetti.

Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremden etkilenen 11 il deprem sonrası ilk kez bayram kutladılar. Yıkımların ve can kayıplarının yaşandığı bölgede imarın yeniden yapılmasının yanı sıra vatandaşların morali ve motivasyonlarının yüksek tutulması için hem iktidar hem muhalefet partileri ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar.

Bu çerçevede dönem dönem bölgeye il valileri görevlendirilerek depremden etkilenen illerde koordinasyonun sağlanması ve devletin vatandaşın yanında olduğu mesajı verilmeye çalışılıyor. Düzce Valisi Cevdet Atay’da Ramazan Bayramı’nda depremden etkilenen Adıyaman’da görevlendirildi.

Adıyaman’da Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’la birlikte hem Düzce Valiliği tarafından imalatı yapılarak hazırlanan hem de AFAD tarafından kurulan konteyner kentleri gezen Vali Atay, vatandaşlarla tek tek ilgilendi.

Bayramın birinci gününde Adıyaman Emine Yaşar Camii’nde bayram namazını vatandaşlarla kılan Atay, Düzce’den gönderilen hediyeleri çocuklara ve bölge halkına dağıttı. Atay yine bayramın ikinci ve üçüncü gününde konteyner kentleri tek tek ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştığı gibi eksiklikleri yerinde görme fırsatı buldu.

Vatandaşların yakın ilgisi ile karşılaşan Atay gönülleri fethederken bir süre daha bölgede kalacağı öğrenildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.