Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Engelli Depremzedelerin Hayatlarını Bu Konteynerler Kolaylaştıracak

Düzce Valiliği, deprem bölgesindeki engelli vatandaşlar için özel konteyner üretiyor. Girişinde rampa bulunan, lavaboları, mutfak dolapları ile kapı girişleri tamamen engelli bireylere göre tasarlanan konteynerlerin ilk 8 tanesi deprem bölgesine gönderildi.

Engelli Depremzedelerin Hayatlarını Bu Konteynerler Kolaylaştıracak
27.03.2023 - 15:30
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Valiliği, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından bölgede bulunan vatandaşların barınma sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla konteyner üretimine devam ediyor.

Günde 100 konteyner üreten Düzce Valiliği, engelli bireyleri de düşünüyor. Düzce Valisi Cevdet Atay'ın talimatıyla OSB’de bulunan konteyner üretim tesisinin bir kısmı engelli konteyner üretim merkezine çevrildi.

Özel üretilen konteynerlerin girişinde engelli rampası bulunuyor. Aynı zamanda lavabo, mutfak dolapları ve sürgülü kapılar tamamen engelli bireylere göre dizayn edildi.

Türkiye Beyaz Ay Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Ayva, konteynerlerin uygunluğunu kontrol etmek için Düzce'ye geldi. Başkan Ayva, üretilen engelli konteynerlerini çok beğendiğini söyledi.