Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Yapılan Yardımlar Çığ Gibi Büyüyor

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve birçok ilimizde büyük hasara yol açan depremlerden etkilenenler için Düzce Üniversitesi mensuplarının yardımları çığ gibi büyüyor.

Yapılan Yardımlar Çığ Gibi Büyüyor
11.02.2023 - 11:16
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Deprem bölgeleri için “Bir Destek de Sen Ol” diyerek yardım kampanyası başlatan Düzce Üniversitesi; kışlık kıyafet, battaniye, ısıtıcı, temizlik ve hijyen malzemeleri, dayanıklı kuru bakliyat ürünleri ile su olmak üzere birçok ihtiyaç maddesinden oluşan bir tır dolusu yardım malzemelerini AFAD’a gönderdi.

“Bir Destek de Sen Ol” kampanyasının devam ettiği Düzce Üniversitesi, ihtiyaç sahibi depremzede vatandaşlarımız için yardım kabul etmeyi sürdürüyor.

Yardım Malzemeleri İhtiyaç Sahiplerine Ulaştı

Elbistan’a arama kurtarma çalışmalarına katılan Düzce Üniversitesi ekibinin yanlarında getirdikleri gıda başta olmak üzere temel ihtiyaç malzemeleri, depremden etkilenen vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

Ayrıca su ihtiyacını karşılamak için Düzce Üniversitesi, 1 tır suyu da afet bölgesine gönderdi. Arama-kurtarma faaliyetlerinin yanı sıra ihtiyaç malzemelerini de bölge insanıyla buluşturan Düzce Üniversitesi, devletin ve depremzedelerin yanında olmayı sürdürüyor.