Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Öğrencilere zaman yönetimi anlatıldı

Öğrencilere zaman yönetimi anlatıldı
22.12.2023 - 09:53
İHA

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

DÜZCE(İHA) – Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi Öğretim Görevlileri Nurten Merdivenci ve Dr. Yasemin Olğaç Akar; Düzce Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek zamanı verimli kullanma konusunda teknikler, takım ile grup arasındaki farkları anlattılar.
Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen takım çalışması ve liderlik ile zaman yönetimi başlıklı etkinlik, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Merkezin Öğretim Görevlileri Nurten Merdivenci ve Dr. Yasemin Olğaç Akar; Düzce Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek kahve eşliğinde takım çalışması üzerine konuşarak liderlikten bahsetti. Programda zamanı etkili ve verimli kullanabilmek üzerinde sohbet edilerek uygulamalar gerçekleştirildi.

Nurten Merdivenci, Takım Çalışması ve Liderlik başlıklı sunumunda takım ile grup arasındaki farktan bahsetti. Takımın birbirine bağlı bir amaç için bir araya geldiğini belirterek takım ruhunun önemine değindi. Takım çalışmasının; birlikte başarmak, işleri kolaylaştırmak, aidiyet duygusuna sahip olmak, ortak amaç ve değerler ile bir araya gelmek olduğunu belirten Merdivenci, öğrencilerle uygulamalar da yaptı. İnsanı etkilemek, onu bir yolda teşvik etmek ve amaca yöneltmenin liderlik olduğunu da sözlerine ekledi.

Yasemin Olğaç Akar, Başarı ve Motivasyon başlıklı konuşmasında, zamanın tanımını yaptı. Zaman yönetiminin, zamanı ve gereken işleri planlı şekilde yönetmek olduğunu ifade ederek kişisel zaman üzerinde durdu. Zamanı verimli kullanma konusunda tekniklerden bahseden Akar, pomodoro tekniği, eisenhower matrisi, kanban tekniği, 168 saat tekniği gibi tekniklerin özelliklerinden bahsetti.