Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kadınlara çalıştıkları iş yerinde kanser taraması

Kadınlara çalıştıkları iş yerinde kanser taraması
19.12.2023 - 11:51
Güncelleme 19.12.2023 - 11:54
İHA

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

DÜZCE(İHA) – Düzce Sağlık Müdürlüğü tarafından gezici kanser tarama aracı ile organize sanayi bölgesinde kadınların ayağına giderek kanser taraması yapıldı.
Düzce Halk Sağlığı Hizmetleri kanser erken teşhis tarama ve eğitim merkezinde görevli personel toplum tabanlı taramaları yaygınlaştırıyor. Bu dahilde kanserinin risk faktörleri, belirtileri, tanı ve tedavi yöntemleri konularında bilgilendirmek, kanserden korunacak sağlıklı yaşam şartlarına yönlendirmek ve kanser taraması yapmak için OSB’de faaliyet gösteren bir fabrikadaki kadın çalışanlara yönelik gezici sağlık aracıyla sağlık taraması yapıldı.
Kanserle mücadelede en etkili yöntemlerin başında tarama programlarının yer aldığını belirten Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, özellikle toplumun kanser konusunda farkındalığının arttırılarak, toplum bilincinin geliştirilmesi halk sağlığı açısından son derece önemli olduğunu söyledi. Kanserde ne kadar erken teşhis konulursa tedavi imkanının o oranda arttığını belirten Yılmaz, “Gezici HPV araçlarımızla yıl boyunca düzenli olarak ilimiz genelinde tarama programları ve bilgilendirme eğitimlerinin yapılmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.