Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Cemşit, Özlü ile Alakalı Zehir Zemberek Açıklamalarda Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Çemşit, Düzcespor yönetiminin istifasının ardından Belediye Başkanı Faruk Özlü ile alakalı zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Cemşit, Özlü ile Alakalı Zehir Zemberek Açıklamalarda Bulundu
26.06.2023 - 12:02
Haber Merkezi

Düzcespor başkanının ve yönetiminin istifasını üzüntüyle öğrenmiş bulunduklarını belirten Cemşit, “22 yıl sonra Düzce’ye büyük şampiyonluğu getiren, takımı düştüğü bataklıktan çıkaran, Düzcespor başkanı Gökhan Kapoğlu ve yönetimine bugüne kadar gösterdikleri emek için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Düzcespor Büyük Bir Sivil Toplum Kuruluşudur

İstifaların ardından açıklamalarda bulunan Cemşit, Düzcespor’un, Düzce’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirterek, “Gencinden yaşlısına Düzceliler’in tek yürek oldukları, sevindikleri, üzüldükleri yerin adıdır Düzcespor. Düzcespor, Düzceli sporsever gençlerin yuvasıdır. Bu yuvanın sahipsiz kalmasının en büyük sorumlusu Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü’dür. Günümüz Türkiyesinde ve günümüz futbol piyasasında il takımlarının en büyük destekçisi o ilin belediyeleri olmalıdır. Maalesef ki bizim belediyemiz Düzcespor’a pazar yeri açtırmak ve ziyarete gidip çamaşır makinası, buzdolabı hediye etmekten başka hiçbir fayda sağlamamıştır. Bu durumda iş insanlarının ve eşrafın, artan maliyetlere dayanmasının imkanı yoktur.” dedi.

Uyarılarımızı Yapmıştık

 Sezon başından, bu istifaların geleceğini hepimiz gördüklerini dile getiren Cemşit, “Görevimiz gereği basın yoluyla, Faruk Özlü’ye gerekli uyarılarımızı yapmıştık. Ancak Sayın Faruk Özlü, Düzce’nin değerleri konusunda sessizliğini koruduğu gibi Düzcespor konusunda da hiçbir adım atmamıştır. Bırakın yardım etmeyi, şampiyonluğa giden liderle aynı puanda olan takımın stadını yıkmıştır. Tahmin ediyorum ki Türkiye’de böyle bir durum daha önce hiç olmamıştır. Şampiyonluğa giden lider olan takımın stadını yıkma şerefi Faruk Özlü’ye nasip olmuştur. İşin “Özü” budur.” şeklinde konuştu. 

Ruhi Kurnaz Kadar Olamadı

Geçmiş dönem şampiyonlukları dile getiren Cemşit, “1999 yılında, Düzcespor şampiyonluğa giderken o dönemin belediye başkanı Ruhi Kurnaz’ın emeklerine bütün Düzceler şahit olmuştur. O dönemin kulüp yönetimi ile beraber elele vererek Düzcespor’a bu başarıyı getirmiştir. Tabii ki Sayın Faruk Özlü’ün o dönemleri bilmesine imkan yok. Günün sonunda baktığımızda Sayın Faruk Özlü, Ruhi Kurnaz kadar olamamıştır.” dedi.

Çuvaldızı Kendimize

İstifaların ardından asıl sorumlunun, duruma sessiz kalan Düzcesporlular da olduğunu belirten Cemşit, “Bir eleştirim de bizlere yani Düzcespor sevdalılarına. Siyasetin rengi ne olursa olsun Düzcespor siyaset üstü bir durumdadır. Ve bu nedenle Düzcespor sevdalılarının ilin idarecisine tepkilerini koyması zorunludur. Eğer bizler ilin idarecisine tepkimizi göstermez, sessiz sedasız stadın yıkılışını izler, Düzcespor’un amatör lige kadar düşüşünü takip etmek zorunda kalır isek, bu ayıp bütün Düzceliler’in ayıbıdır.

İşin “Özü” Kaynak Bulmak

Düzcespor’a kaynak bulmanın bu kadar zor olmaması gerektiğini dile getiren Cemşit, “Eğer ki Sayın Faruk Özlü, Düzcespor’a kaynak yaratmak isteseydi elindeki imkanlar içeresinde Düzcespor yetecek kadar kaynak sağlayabilirdi. Ancak birçok konuda olduğu gibi Düzce’nin değerlerini önemsemeyen belediye başkanı, Düzcespor’u da yönetimini de yüzüstü bıraktı. Yönetim seçilirken verdiği sözlere rağmen, şimdiki sessizliği her şeyi açıklamaktadır. Sayın Faruk Özlü, kaynak bulmakta sıkıntı çekiyor ise her kamu ihalesini alan inşaatçı dostlarına gitsin. Belediye ve şirketlerinde ihaleleri çok seven yöneticilerine gitsin. Onu da yapamıyorsa Ankara’daki çok mühim dostlarına gitsin ve Düzcespor’a gereken yardımı yapsın. Bu yazıyı tarihe not düşmek için kaleme alıyoruz ancak biliyoruz ki huylu huyundan vazgeçmez kibir abidesi belediye başkanımız her zamanki gibi kafasına estiğini, kafasına estiği zaman yapar. Burada en çok üzülenler Düzcesporlular olur. Düzcespor’a yapılan bu zorbalık tarihe not düşülür ancak bunun ayıbı da bize kalır.” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.