Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Tüysüz, Ziyaretlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, seçim çalışmalarına Merkez ve Çilimli’de Hıdırellez Mevlitleri ziyaretleri, partisinin Sakarya Mitingi dönüşü de Gölyaka köy kahvehane ziyaretleri ile devam etti.

Tüysüz, Ziyaretlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor
8.05.2023 - 18:07
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz parti yöneticileri ve mensupları ile birlikte Merkez Bahçeköy’de ve Çilimli Kuşoğlu Köyü’nde düzenlenen Geleneksel Hıdırellez Mevlitlerine gitti. Tüysüz, buradan beraberindekilerle birlikte İYİ Parti’nin Sakarya Mitingine katıldı. Tüysüz, daha sonra da Gölyaka Saçmalıpınar, Hacıyakup, Yunusefendi ve İçmeler Köylerini ziyaret ederek kahvehanelerde halka hitap etti.

Mevlit Ziyaretleri

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, önce Merkez Bahçeköy, ardından da  Çilimli Kuşoğlu Köyündeki Geleneksel Hıdırellez Mevlidine katıldı. Tüysüz burada mevlide katılanlarla kısa görüşmeler yaptı.

Tüysüz ve heyet daha sonra birlikte İYİ Parti’nin Sakarya Mitingine katıldılar. Burada Sakarya Milletvekili Adayları ve parti yöneticileri ile bir araya gelen Tüysüz seçim üzerine durum değerlendirmesi yaptı.

Gölyaka Ziyaretleri

Tüysüz ve beraberindekiler Sakarya dönüşü Gölyaka merkezinde Millet İttifakı Adayları ile buluşarak ilk durakları olan Saçmalıpınar Köyüne geçti.

Burada İttifak bileşeni partilerin il ve ilçe başkanları ve mensupları da katıldı. Kahvehanede halka hitap eden Tüysüz, Düzce’nin depremden sonra çevre iller kadar gelişmediğini, pek çok eksiği olduğundan bahsetti.

Hacıyakup köyüne geçen Tüysüz, burada da köy kahvehanesinde halka hitap etti. Konuşmasına kendini tanıtarak başladı ve “biz bu akşam buraya neden geldik? Sizden oy istemeye geldik. Neden oyunu istiyoruz? Biz diyoruz ki, bu seçim çok kritik bir seçim. Bu seçim, çok önemli bir seçim. Bu seçim sistem değişikliği seçimi. Biz altı parti bir araya geldik. Niyetimiz de güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş yapmak. Neden bunu istiyoruz? Bakın 2017’de bir referandum yaptık. Bu ülkenin gerçekten akil insanları olan, o sıfatla anılan insanları dahi dedi ki; ‘Yetmez ama evet’. Bu ülke Başkanlık sistemine geçti. Denedik mi, bakın altı yıldır deniyoruz. Bizim ülkemizin dokusuna uygun olmadığını düşünüyoruz: Neden? Ülkemizde ormanlar yandı, Orman bakanı çıkıp ne dedi? ‘Cumhurbaşkanımızdan onay bekliyorum, uçakları havalandırmak için.’ dedi. Ülkemizde deprem oldu. Bütün ülkenin seferberlikte kullanabilecek insan kaynağı, teçhizat kaynağı oraya yığılsın. Ne dediler? ‘Cumhurbaşkanımızdan onay bekliyoruz” dediler. Cumhurbaşkanımız da kendi açıkladı, ‘Biraz geç kaldık’ diye. Neden? Tek kişinin onayı beklendiği için. Biz diyoruz ki, tek kişinin onayı ile ülke yönetilemez. Buradan hareketle Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçildiğinde bakanlar eskisi gibi Meclis’ten seçilecek, yani vekillerin içinden. İşte o zaman Cumhurbaşkanı’nın atadığı değil milletin seçtiği bakan olacak ve millete hesap verecek,” dedi.

Tüysüz ve beraberindekiler sonrasında da Yunusefendi ve İçmeler köyüne gittiler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar