Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Aslıhan Tüysüz: “Kimse Merak Etmesin, Biz Çözeriz”

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, esnaf ziyaretlerini Gölyaka’da devam ettirdi, Aday Tanıtım toplantısına katıldı, akşam da ziyaretlerini sürdürdü.

Aslıhan Tüysüz: “Kimse Merak Etmesin, Biz Çözeriz”
20.04.2023 - 14:17
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, seçim çalışmaları kapsamında Gölyaka’da düzenlenen Millet İttifakı Aday Tanıtım toplantısına katıldı. Adaylarla birlikte toplantı öncesi ve sonrasında esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi ve halkla sohbet etti.

Tüysüz Millet İttifakı Adayları, parti yöneticileri ve teşkilat mensupları ile birlikte yaptığı ziyaretler sırasında esnafı selamlayarak bayramlarını kutladı. Yoğun ilgi ile gerçekleşen ziyaretler sırasında Tüysüz vatandaşlarla da sohbet etme fırsatı buldu.

Biz Hazırız

Tüysüz toplantıda özgeçmişinin okunmasının ardından bir konuşma yaptı. Büyük bir coşkuyla yaptığı konuşmasında, “Hiç kimse merak etmesin; yoksulluğu ve yoksunluğu ortadan kaldırmak için gençlerin ve kadınların rahatlıkla iş bulduğu zengin bir Türkiye’yi mutlaka inşa edeceğiz. Vizyonumuz, çözümlerimiz, projelerimiz hazır. Liyakatli kadrolarımız hazır. Biz hazırız. Kimse merak etmesin. Biz çözeriz! Biz çok daha İyi’lerine layığız.  Cumhuriyetimizin büyük vizyonu ışığında; sosyal adalete, sosyal güvenliğe, eğitim ve sağlıkta fırsat eşitliğine dayanan; zengin, mutlu ve huzurlu bir Türkiye inşa edeceğiz! Vatanımız bizim en kutsal hazinemiz. Bu, öyle hamasetle geçiştirilecek bir şey değildir. ’Irmağının akışına ölürüm.’ derken; aynı zamanda, o ırmağın akmaya devam etmesini de sağlamak zorundayız. ‘Vatan sana canım feda’ derken; aynı zamanda, sahip olduklarımızı da yaşatmak zorundayız. Vatanımızın her bir karış toprağına, adalarına ve ormanlarına sahip çıkmak zorundayız.” dedi.

Gölyaka’nın Sorunları

Tüysüz, konuşmasının devamında Gölyaka’nın sorunlarına da değinerek; “Gölyaka tarım endüstrisine uygun bir ilçedir, Gölyaka ekonomisindeki hareketlilik de genellikle fındık ile bağlantılıdır. Fındık; ihracatından en çok gelir elde ettiğimiz tarım ürünümüzdür. Her ne kadar ihracat geliri ile ülkemizin yüzünü güldürse de yanlış fiyat politikası ile üreticisinin yüzünü bir türlü güldürememektedir. Asıl ve en önemli mücadelemiz ise fındık ihracatı gelirlerinden üreticimize teslim ettiği ürün oranında kâr payı verilmesi hususunda olacaktır.

Belediyelerce yapılan 18 uygulamasının özellikle Fatih Mahallesi’nde telafisi imkânsız mağduriyetlere neden olduğunu ve mülkiyet hakkına doğrudan müdahale niteliğindeki bu uygulama nedeniyle zaman zaman vatandaşların karşı karşıya kaldığını biliyorum. Bu sadece Gölyaka ilçemize özgü bir sıkıntı değildir. Ülke genelinde milyonlarca kişinin mağduriyetine neden olan bir uygulamadır. 3194 sayılı İmar Kanunu’nun ilgili 18. Maddesinin gözden geçirilerek, keyfiyete mahal vermeyecek şekilde yeniden düzenlenmesi hususunu mecliste gündeme getirerek takipçisi olacağımı bilmenizi isterim.” dedi.

Tüysüz, Düzce’ye dönmesinin ardından, Millet İttifakı bileşenleri partilerin yöneticileri ile birlikte CHP Düzce İl Başkanlığının Merkez Camii önünde halka açık olarak düzenlediği iftar programına katıldı.

Tüysüz, iftar sonrası Millet İttifakı bileşenlerinden Deva Partisi'nin il binasında ittifak ortağı olan parti yöneticilerinin de katılımları ile düzenlenen Millet İttifakı Düzce Milletvekili Aday Tanıtım ve Seçim Koordinasyon toplantısına katıldı.

Tüysüz geceyi Bağımlılıkla Mücadele, Yardımlaşma, Arama ve Kurtarma Derneği’ne teşkilat yöneticileri ile yaptığı ziyaretle sonlandırdı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar