Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İYİ Parti 2022 Yılı Denetim Komisyonu Raporunu Değerlendirdi

İYİ Parti 2022 Yılı Denetim Komisyonu Raporunu Değerlendirdi
12.04.2023 - 22:47
Güncelleme 12.04.2023 - 22:48
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

2022 Yılı hesaplarının, faaliyetlerinin irdelendiği ve oylandığı toplantı sonrası açıklamada bulunan komisyondaki İYİ Partili Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli 2021 yılında düzeltileceği söylenen bir çok konunu düzelmediğini ve Belediyedeki idari aksaklıkların sürdüğünü görmekten İYİ Parti olarak son derece rahatsız olduklarını söyledi.

Tam manası ile bir garabet konusu olan ‘’Efor Büfelerinin 1,5 yıl çalışmasına rağmen işgaliye bedeli ve kar paylarıyla alakalı gereken ödemeleri yapmadan şehirden ayrıldığını ifade eden Kefeli ‘’defalarda söylememize rağmen pazarlık ve ihale yöntemleri yerine ısrarla doğrudan temin yöntemiyle belediye ihtiyaçlarının karşılanmasını doğru bulmadıklarını ifade etti.‘’

Sözleşmeli personellerle alakalı olarak da Sözleşmeli personelleri müdür, disiplin amiri harcama yetkilisi olamayacağını ama buna rağmen belediyede bu çerçevede çalıştırılan müdürlerin olduğunu ifade etti.

Belediyedeki tüm hizmetlerin Beltaş üzerinden alınmasını da eleştiren Kefeli, gazetelere verilen reklamların bile Beltaş üzerinden yürütülmesini Belediyenin idari ve mali denetimi açışından büyük bir eksiklik olduğunu ifade etti. Tüm bunlara ek olarak da Belediye şirketleriyle beraber, belediyenin mali tablosunu ve toplam borç stoğunun verilerine ulaşılamadığını ifade eden Kefeli ‘’harcamaların kanunlara uydurulması vicdanlara uygun olduğu manasına gelmemektedir. Düzce Belediyesini Kamu vicdanına uygun hareket etmeye davet ediyoruz’’ dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.