Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AK Parti'de 50 İsmin Heyecanlı Bekleyişi

14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekilliği adaylığı için Düzce’de 50 aday adayı başvuru yaptı. Aday adayları yaklaşık 1 aydır çalışmalarını aralıksız sürdürürken, 3 aday içine girmek için heyecanla bekliyorlar.

AK Parti'de 50 İsmin Heyecanlı Bekleyişi
8.04.2023 - 11:12
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

AK Parti milletvekili adayları listesi için geri sayım sürüyor. Özellikle Ak Partili seçmenler listenin yayımlanacağı tarihi öğrenmeye çalışıyor. Yoğun şekilde "Ak Parti milletvekili adayları ne zaman belli olacak?" sorusuna cevap aranıyor.

9 Nisan'da Teslim Edilecek

Siyasi partilerin genel merkezlerinin, seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listelerini YSK'ya alındı belgesi karşılığında taşınabilir bellek ve kâğıt ortamında teslim etme süresi 17.00'de sona erecek.

YSK tarafından partilerin verdikleri aday listelerinin incelenmesine başlanacak. Bağımsız milletvekili adaylığı için il seçim kurullarına başvuru süresi de aynı saatte son bulacak ve il seçim kurulları bağımsız milletvekili adaylarını YSK'ya bildirecek.

Siyasi partilerin genel merkez yetkilileri ile Seçmen Kütüğü Genel Müdürü'nün sandık seçmen listelerine ilişkin yazılı şikâyet ve itirazlar üzerine verilen kesin kararların, YSK tarafından incelenip karara bağlanmasını istemelerine ilişkin süre 17.00'de sona erecek.

Düzce’de 50 İsim Heyecanla Bekliyor

Kesin aday listelerinin YSK’ya tesliminin ardından kulislerin hareketlenecek ve Düzce milletvekili adayı isimlerin yavaş yavaş kamuoyunda duyulacağı tahmin ediliyor. Aday adaylık başvurusunun ardından çalışmalarına tüm hızıyla devam eden aday adayları Pazar akşamını merakla bekliyorlar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.