Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İYİ Parti’de Güçlü Aday

İYİ Parti’nin güçlü adayı H. Aslıhan Akbal Tüysüz’ü yakından tanıyalım.

İYİ Parti’de Güçlü Aday
28.03.2023 - 09:53
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

1981 Düzce doğumlu H. Aslıhan Akbal Tüysüz eğitimini Düzce’de tamamlamıştır. Kimya Mühendisliği ve Halkla İlişkiler alanlarında çift Lisans diploması bulunmakta olup Kompozit Malzeme Teknolojileri alanında ise Yüksek Lisans diplomasına sahiptir.

İş hayatına kendisine ait firmada girişimci olarak kimya sektöründe başlayan H. Aslıhan AKBAL TÜYSÜZ çeşitli firmalarda benzer alanlarda çalıştıktan sonra şu anda aile firmasında firma ortağı olarak çalışmaya devam etmektedir.

2018’den itibaren Düzce Yardım Sevenler Derneği üyesi olup 2019’da TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuş sonrasında S.S. Güneşin Kadınları Kadın Girişimcileri Kooperatifinin kurucu başkanlığını yaparak halen kooperatifin yönetim kurulunda sivil toplum gönüllüsü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Siyasi çalışmalarına İyi Parti Düzce Teşkilatının kurucu üyesi olarak başlamış olan H. Aslıhan Akbal Tüysüz merkez ilçe kadın politikaları başkanlığı, merkez ilçe teşkilat başkanlığı görevlerinde bulunmuş olup son olarak il yönetim kurulu üyeliği, il başkan vekilliği ve 2021 yılında Genel Merkez Kadın Güçlendirilmesinden sorumlu Başkan Danışmanlığı görevlerine devam etmektedir. İyi Parti Düzce İl Teşkilatı Üst Kurul Delegesidir. Çok sayıda kongre, eğitim, çalıştay ve panelde aktif olarak görev yapmıştır.

Çevresinden başlayarak tüm topluma katkı yapmayı önceleyen bir felsefe üzerine tüm yaşamını kuran H. Aslıhan Akbal Tüysüz çalışmış olduğu sivil toplum örgütlerinde de siyasi yaşantısında da hiçbir ayırım yapmadan insanlara fayda sağlamak üzere çalışmaktadır. Düzce’ye her alanda daha da katkı sağlamak için 2023 milletvekili seçimleri için aday adaylığını açıklamıştır.