Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Av. Azade Ay Coşkusunu Partililer ile Paylaştı

Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Eski Baro Başkanı Av. Azade Ay, coşkusunu partililer ile paylaştı.

Av. Azade Ay Coşkusunu Partililer ile Paylaştı
31.01.2023 - 17:54
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Ay, 2023’te Türkiye’nin demokrasi ve otokrasi arasında bir seçim yapacağını söyledi. Emeği en yüce değer kabul eden, üreten, adil paylaşan, mafyadan, uyuşturucu baronlarından, sermayeden yana olmayan bir yönetim anlayışı benimseyeceklerinin altını çizdi.

Azade Ay Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında partililer ile buluştu.

Aday adaylığı sürecine ve hedeflerine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Ay, ülkenin sıkıntılı günlerden geçtiğini kaydederek “Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden birine doğru hızla ilerliyor. Genel Seçimlere 3,5 ay gibi kısa bir süre kaldı. Hukuk, adalet, özgürlük gibi demokrasinin temel taşlarının yer bir edildiği günleri yaşıyoruz. Bu nedenle canımız biraz sıkkın. Ülkenin, derdi çok. Hepimiz yoksullukta ortaklaştık. Çocuk yoksulluğu diye bir kavram ortaya çıktı. Gıdaya erişim ciddi bir sorun. İleride çocuklarda gelişim bozukluklarını tartışıyor olacağız” dedi.

Ülke Saygınlığını Yitirdi

Azade Ay, 2023’te Türkiye’nin demokrasi ve otokrasi arasında seçim yapacağını dile getirerek “AKP 21 yıldır uyguladığı politikalar ile kalıcı yoksulluğu, tarihimizdeki en büyük yolsuzlukları oluşturdu. Yasaklarla ülke saygınlığını yitirdi. Günlük aldatmalarla ekonomi sürdürülüyor. Yargı sopasıyla halk sindiriliyor. Kin ve nefret ile toplum ayrıştırılıyor. Kuralsızlığın hüküm sürdüğü, adalete inancın kalmadığı bir ülke ortaya çıktı. Tarikatlar koalisyonu ile devlet içinde devlet kuruldu. Ülkenin sorunları belli ve sorunu yaratanların çözüm üretemeyeceğini biliyoruz. İktidarın vizyonu ortada. Önümüzdeki seçim bir referandum. Oy pusulasında partiler olsa da aslına demokrasi ve otokrasi arasında bir seçim yapacağız” diye konuştu.

Amaç İyiliği Toplumsallaştırmak

Amaçlarının topluma güven vermek, iyilik ve cesareti toplumsallaştırmak olduğunu vurgulayan Ay şöyle devam etti: “Yapılması gereken şey topluma güven vermek. İyiliği ve cesareti toplumsallaştırmaktır. Bu coğrafyanın gelişmiş bir demokrasiye acilen ihtiyacı var. Umudun cesarete ihtiyacı var. Cumhuriyetin 2. Yüzyılında bu kritik seçim sürecinde demokrasiye inancını ortaya koyacak dirençli, fedakar, cesur demokratlara ihtiyacı var.”

Umudun Yanında Yer Alacağız

Umudun yanında mücadele etmek istediğinin savunan Azade Ay, emeği en yüce değer kabul edildiği bir ülke hayal ettiklerini belirterek “Türkiye bir yol ayrımında. Bu seçimde ya aydınlığa ya karanlığa oy vereceğiz. Ya Taliban’dan farklı düşünmeyenlerin yönettiği bir ülkede yaşayacağız ya da emperyalizme karşı duran, emeği en yüce değer kabul eden, üreten, adil paylaşan, mafyadan, uyuşturucu baronlarından, sermayeden yana değil, üretenden ve emekten yana olan, bağımsız yargıya sahip, ülkesi ve yurttaşı güvende olan bir ülkede yaşayacağız. Elbette tercihimiz demokrasi ve özgürlükten yana olacak. Güneşli günlerde buluşmak umuduyla…” şeklinde açıklama yaptı.