Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE’DE HIZLA YAYILAN SALGIN HASTANELERİ ZORLUYOR !

DÜZCE’DE HIZLA YAYILAN SALGIN HASTANELERİ ZORLUYOR !
8.01.2024 - 09:59
Güncelleme 8.01.2024 - 10:01
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce'de son zamanlarda halkın hasta olması, hastanelerdeki servislerin ve yoğun bakımların dolup taşmasına neden oluyor. Ateş, öksürük, baş ve kas ağrısı gibi belirtilerle acil servislere başvuran Düzce sakinleri, salgından kaynaklanan endişeyle karşı karşıya.

Son birkaç haftada Düzce'de giderek artan ateş, öksürük, kas ve kemik ağrısı şikayetleri, hastanelerdeki acil servislerde yoğunluğa sebep oluyor. Düzce'deki acil servisler, günün 24 saati sürekli bir hasta yoğunluğuyla karşı karşıya kalıyor. Hastalar, Devlet Hastanesi, Üniversite Hastanesi, özel hastaneler ve polikliniklerde saatlerce beklemek zorunda kalıyor. Hasta yoğunluğunun artmasıyla birlikte vatandaşlar, daha az kalabalık olan acil servisleri bulabilmek için farklı hastaneleri dolaşıyor.

Bu yoğunluk, hastanelerin servislerinden yoğun bakımlara kadar her alanda hissediliyor. Özellikle çocuk servislerinde yaşanan doluluk, çocukları etkileyen salgının etkisini gösteriyor. Ağır seyreden enfeksiyonlar nedeniyle yoğun bakım ünitelerinde hasta yatışlarında önemli bir artış yaşanıyor.

Endişe yaratan salgın, bazı vatandaşları maske takma konusunda tedbir almaya itmiş durumda. Uzmanlara göre, kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve 3 yaş altındaki çocuklar için maske kullanımı doğru bir tercih olabilir. Ancak bağışıklık sistemi zayıf olanlar için maske tek başına yeterli olmayabilir. Dengeli beslenme, düzenli uyku, sebze ve meyve tüketimi gibi faktörlerle bağışıklık sisteminin desteklenmesi öneriliyor. Salgının yayılmasından endişe duyan vatandaşlar, alınan önlemlere rağmen sağlık kuruluşlarına yoğun bir başvuru yapıyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar