Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ASGARİ ÜCRET BELİRLENİYOR!

2024 Asgari Ücret Belirleniyor: İşçi, İşveren ve Hükümet Temsilcileri Beştepe'de Toplandı

27.12.2023 - 19:00
Güncelleme 27.12.2023 - 19:12
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Ankara Beştepe'de gerçekleşen üçüncü toplantının ardından, 2024 yılı için asgari ücret belirlenmesine yönelik önemli gelişmeler yaşandı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, asgari ücret zammı konusunda görüşmeler gerçekleştirildi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 11 Aralık'ta gerçekleştirdiği ilk toplantının ardından 18 Aralık'ta ikinci toplantısını gerçekleştirmişti. Ancak bu toplantılarda net bir zam oranı açıklanmamıştı. Yapılan üçüncü toplantı sonrasında, asgari ücretin 2024 yılı için belirlenmesi için geri sayım başladı.

Toplumun genelini ilgilendiren bu önemli konuda açıklama yapmak üzere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan saat 19.30'da bir basın toplantısı düzenleyecek. Bu toplantıda, işçi kesimi, işverenler ve hükümetin uzlaştığı yeni asgari ücret miktarı kamuoyuyla paylaşılacak.

Normal şartlarda dört toplantının yapılması gereken Asgari Ücret Tespit Komisyonu, uzlaşma sağlanması durumunda daha az toplantı ile asgari ücreti belirleyebiliyor. Toplantıların ardından alınan kararlar, ülke genelinde çalışan milyonlarca insanın maddi durumunu etkileyerek geniş bir yelpazede yankı bulacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar