Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Av Yasağı ve Olumsuz Hava Koşulları Tezgahı Etkiledi

Düzce'de av yasağı ve olumsuz hava şartları sebebiyle tezgahlardaki balık fiyatları arttı.

Av Yasağı ve Olumsuz Hava Koşulları Tezgahı Etkiledi
17.05.2023 - 10:31
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Balıkçı Tuncay Kılıç, hem 15 Nisan'da başlayan av yasağının hem de olumsuz hava şartlarının zaman zaman fiyatların yükselmesine sebep olduğunu ifade ederek, "15 Nisan'dan sonra büyük teknelere yasak geldi, kıyı balıkçılığı devam ediyor. Hava koşulları da pek öyle ideal gitmiyor. Az balık çıkıyor. Az balık çıktığı için de fiyatlar biraz daha yükseldi. Balık var, ilerleyen zamanlarda biraz fiyatlar aşağıya çekilir ama ortalama bu seyirde devam eder" dedi.

Küçük teknelerin az balıklarla limana döndüğünü söyleyen Kılıç, "Bu yüzden fiyatlar böyle. Mezgit ve istavritin kilosu 120 ila 130 lira arasında değişiyor. Normal kelle balıkları arasında palamut var, çinekop, çupra, levrek var. Fiyatlar 60 ile 80 lira arasında değişiyor. Balığın tezgaha gelme durumuyla ilgili fiyatlar aşağıya veya yukarıya çıkabilir" diye konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar