Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzcespor’un En Büyük Rakibi Faruk Özlü! Düzcespor:0 Faruk Özlü:1

Düzcespor’un en büyük rakibi Faruk Özlü! Düzcespor:0 Faruk Özlü:1

Düzcespor’un En Büyük Rakibi Faruk Özlü! Düzcespor:0 Faruk Özlü:1
25.03.2023 - 22:17
Güncelleme 26.03.2023 - 18:56
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Cam Düzcespor bugün oynadığı Arnavutköy Belediyespora 1-0 mağlup oldu.

Zirve yarışında şehrimizin en önemli markası Düzce Cam Düzcespor bu mağlubiyet ile büyük bir sarsıntı geçirdi. Maç boyunca sahaya koyduğu üstünlüğü skora taşıyamayan takımımızın yaşadığı mağlubiyetin tek sebebi başta kulüp yöneticileri olmak üzere teknik ekibin ve oyuncuların moral ve motivasyon kaybıdır.

Takımlar sahalarında seyirci desteğinin sağladığı avantajları uzun zamandır kaybetti. Şehrin Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün daha önce defalarca "yeni stat yapılmadan eski stadı yıkmayacağım" sözünü tutmayıp tribünleri sökmesi sonucunda maçları hala oynadığımız eski stat adeta kelaynak kuşuna çevrilmiş oldu.

Stadın bir kenarında bulunan tribünler söküldü ve o bölüm hem seyircisiz bırakıldı hem de şehrin mahalle aralarının görüldüğü bir hal aldı. Adeta köy merasında mahalle veya köy takımlarının oynadığı bir futbol sahası görünümünde içinde bulunduğumuz lige yakışmayan bir atmosferde maçlar yapmak zorunda bırakıldık.

Belediye Başkanı Faruk Özlü yakın çevresinde "Düzcesporun siyaset üzerindeki etkisi %1 bile değil" söylemini defalarca zikrettiği herkes tarafından biliniyor. Buna rağmen geçen sezon hiç destek vermediği halde takımın şampiyon olmasını ve şampiyonluk kutlamalarında gördüğü manzara karşısında bu tezinin çürüdüğü hissetmesi Faruk Özlü'de bir hezeyan yarattığı gözlemleniyor. Adeta geçen sezon yaşanan şampiyonluğu hazmedemiyor. 

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün şehir üzerinde kurmaya çalıştığı hegemonya için herkesi bir veya birkaç konuda köşeye sıkıştırma gayretinin tezahürü olan Düzce Cam Düzcespor yönetimini yalnızlaştırma ve ötekileştirme gayreti artık malumun ilanı haline geldi.  

Kulüp yöneticilerini şehri dizayn etmek için terbiye etmek adına her türlü engelleme gayreti kamuoyunda "Düzce Cam Düzcesporun rakibi fikstürde önde olan Çorum FK veya Şanlıurfaspor değil Faruk Özlü" söyleminin dillenmesine sebep oldu. 

Bugün mağlubiyetle sonuçlanan maçın sonucunda da Düzcespor 0 - Faruk Özlü 1 yorumlarının yapılmasına sebep oldu.