Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Depremin Gizli Kahramanları

Yaşanan büyük felaketin ardından Düzce teyakkuza geçti.

Depremin Gizli Kahramanları
11.02.2023 - 15:59
Güncelleme 11.02.2023 - 17:10
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Elbette onların halinden en iyi biz anlarız, sadece anlamak değil 99 depreminden Türkiye’nin her iline vefa borcumuz var bizim.

Başta Düzce Valimiz Cevdet Atay olmak üzere Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü şehri çok güzel organize ettiler. Yardım etmek için koşan Düzce halkının organize edilerek bölgeye ulaşmasında büyük emekleri var.

Düzce’nin önceki Valisi şimdi Samsun Valisi olan Zülküf Dağlı felaket yaşayan bölgenin koordinatörlüğüne getirilmesi Türkiye için bir şans oldu.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası da bu çalışmalarda göz doldurdu.

Bunların yanı sıra birçok STK afet bölgesinde Düzce’nin gururu oldu. Düzce Belediye itfaiye ekipleri en başta olmak üzere bölgede umut oldular.

Bölgeye yardım konusunda Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam ve diğer ilçe Belediye Başkanları da gayretle çalıştılar.

Elbette devlet, kamu kurumları ve STK’ların bu çalışmaları gayet normaldir. Burada esas kahramanlar bireysel olarak yardım götüren, yardım malzemeleri temin eden Düzceli hemşerilerimizdir. Düzcespor gibi örnek davranışlar gördük.

Belediye meydanında toplanan yardımları organize eden, lojistiği sağlayan gönüllü vatandaşları motive eden Gönül Asuk herkesin gönlünde taht kurdu. Refik Kuruoğlu, Enver Sakarya gibi kahramanları izledi bu şehir.

Tüm bunlarda samimi emeği, hizmeti olan tüm hemşerilerimizden Allah razı olsun. Onlara minnettarız.