Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BAKAN URALOĞLU DÜZCE'DE !

Düzce Belediyesi, Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi'ni Tanıttı

BAKAN URALOĞLU DÜZCE'DE !
8.01.2024 - 11:05
Güncelleme 8.01.2024 - 11:15
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün liderliğinde hayata geçirilen Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi'nin açılış etkinliği, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun katılımıyla başladı. Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, projenin detaylı tanıtımı ve Düzce'ye sağlayacağı katkılar paylaşıldı.

Düzce Belediyesi, 2019 yılında hazırlanan Düzce Ulaşım Master Planı'ndan sonra Avrupa Birliği fonlarından destek alan sürdürülebilir ulaşım sistemlerini destekleyen projeler konusunda çalışmalara başlamıştı. 1 Milyon 350 bin Euro hibe almaya hak kazanan Düzce Belediyesi, Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi'nin uygulama aşamasına geçmek amacıyla bu açılış etkinliğini düzenledi.

Etkinlikte, Türkiye'de büyükşehirlerden sonra il bazında ilk ve tek olma özelliğini taşıyan bu projenin detaylı bir şekilde tanıtımı yapıldı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün projeyi yakından takip ettiği belirtilirken, etkinlikte ayrıca Düzce'nin yol beklentileri ve ulaşım sıkıntıları da gündeme getirildi.

Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi'nin temel hedefi, Düzce'de yaşanabilir bir çevre ve etkili bir ulaşım ağı oluşturarak kentsel gelişimi desteklemek olarak belirlendi. Bu projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Düzce'nin uzun vadeli kent içi ulaşım sistemlerinin geliştirilmesine rehberlik edilmesi planlanıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, AK Parti ve MHP teşkilatlarına gerçekleştireceği ziyarette, Düzce'nin yol beklentileri ve Yüksek Hızlı Tren Projesi'ne ilişkin talepler de yetkililere iletilmeyi bekliyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.