Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Davut Güloğlu Düzce Belediye Başkanı adayı oldu!

31 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde partilerin başkan adayları belli oluyor. Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkanı Adayı ise Davut Güloğlu oldu. Davut Güloğlu 20 Şubat 2022 tarihinden itibaren Yeniden Refah Partisi'nde Kültür ve Sanattan Sorumlu Genel Başkan Danışmanlığı görevini de yürütmekte.

Davut Güloğlu Düzce Belediye Başkanı adayı oldu!
23.12.2023 - 10:50
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Davut Güloğlu Düzce Belediye Başkan Adayı Oldu

31 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde partilerin başkan adayları belli oluyor. Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkanı Adayı ise Davut Güloğlu oldu. Davut Güloğlu 20 Şubat 2022 tarihinden itibaren Yeniden Refah Partisi'nde Kültür ve Sanattan Sorumlu Genel Başkan Danışmanlığı görevini de yürütmekte.

DAVUT GÜLOĞLU KİMDİR?

Karadeniz müziği ile tekno ve pop müziği birleştiren kendine özgü müziği ile popüler olmuştur. 2001 yılında çıkardığı albümdeki Nurcanım şarkısı ile tanınır.

1972 yılında Rize'nin Yenigüzel köyünde doğdu. 11 çocuklu bir ailenin yedinci çocuğudur. Babası Çaykur'da memur, annesi ev hanımı idi. Çocukluğu Rize'de geçti. 13 yaşında iken annesini, 14 yaşında iken babasını kaybetti. Lise eğitimini yarıda bıraktı. Altı yıl Rize'nin amatör futbol kulüplerinde futbol oynadı.

1991 yılında İstanbul'a yerleşerek ailesinin işleri ile ilgilendi, marketçilik yaptı.[1] Bu dönemde Arif Sağ'ın açtığı müzik kurslarına katılan ve beste yapmaya başlayan Güloğlu, marketinin iflas etmesi üzerine düğün salonlarında şarkıcılık yaptı. 1993 yılında Sibel Yıldırım ile evlendi ve bu evlilikten bir oğlu oldu. Çift, 2003 yılında boşandı.

Sanatçı 1998 yılında 'Sarılsam da Olmayi Darılsam da Olmayi' adlı albümü çıkardı. Bu albümü ile ilgili olarak "ben beni yansıtamadım" sözleriyle memnuniyetsizliğini ifade etti.

 

2001 yılının Ocak ayında 'Nurcanım' adlı albümü çıkardı. Çok ilgi gören ve Güloğlu'nu meşhur eden bu albümün korsan satışlarla birlikte yaklaşık 2 - 2,5 milyona yakın kopya sattığı düşünülür.[1][2] Güloğlu, Nurcanım şarkısı ile dönemin cumhurbaşkanının dikkati çekmiş ve yapımcısı Şahin Özer, kendisini Ahmet Necdet Sezer'in bizzat arayıp "ülkenin bulunduğu bu ortamda bu neşeli şarkı ile moralleri yükselttiniz" dediğini ifade etmiştir.

2003 yılının Mayıs ayında 'Katula Katula' adlı albümünü çıkardı. Bu albüm ile kendi albüm satış rekorunu kıran Davut Güloğlu, 'Karadeniz'in Ricky Martin'i' olarak anıldı. Albüm, Türkiye dışında Avrupa'da Türklerin yoğun olduğu bölgelerde ilgi gördü. Aynı yıl albümünde bulunan Nez ile düet yaptığı Yalan Mı? isimli şarkısını single olarak piyasaya sürdü.

2004 yılında 'Dur Orda Dur' teklisini, bir yıl sonra 'Çat Çat', 2007'de 'Kapak Olsun', 2009'da 'Kopalım Bari', 2012 yılında 'Seni Seni' albümlerini çıkardı.

 

17 Eylül 2006 tarihinde yayımlanmaya başlayan 'Sev Kardeşim' adlı dizide Hande Ataizi ile başrolü paylaştı. 2011'de Kanaltürk televizyonunda 'Hayata Gülerken' adlı sabah kuşağı programında Ece Erken ile birlikte sunuculuk yaptı.

Altı yıl aradan sonra 2018'de Hayat Devam Ediyor adlı albümü,[6] 2020'de Çareler de Çaresiz adlı teklisi piyasaya çıktı.

20 Şubat 2022 tarihinde Yeniden Refah Partisi'nde Kültür ve Sanattan Sorumlu Genel Başkan Danışmanı olmuştur.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar