Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzce Belediyesinden Hamle Geldi

Düzce Belediyesinden Hamle Geldi
14.12.2023 - 16:09
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

TALİH ÖZCAN MECLİSTE GÜNDEME GETİRMİŞTİ

DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN O KONUDA HAMLE GELDİ

Bir süredir Düzce’nin gündeminden düşmeyen toplu taşıma sorunuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Sonunda Düzce Belediyesi, 10 adet yolcu otobüsünü filosuna kattı. Düzce Belediyesi, 2020 yılında “Ulaşım Master Planı” çerçevesinde, Düzce’nin toplu taşımasını yenileme süreci başlatmıştı. Ancak, özellikle Kalıcı Konutlar ve Düzce Merkez arasında faaliyet gösteren yeni araçların kapasitelerinin yetersiz ve araç sayısının az olması nedeniyle Düzceliler büyük problemler yaşamaya başlamıştı.

ÖZCAN TEŞEKKÜR ETTİ

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, Düzce’deki ulaşım sorununu meclis kürsüsünden dile getirmişti. Özcan konuyla ilgili şunları söyledi:

“Kalıcı Konutlarda yaklaşık 60 bin vatandaşımız yaşıyor. Oradaki ulaşım problemleriyle ilgili çok fazla telefon alıyordum. Vatandaşlarımız durumdan memnun değillerdi, şikayetler giderek artmıştı. Ben de bu konuyu Meclis Genel Kurulu’nda dile getirip çağrıda bulundum. Sonunda toplu taşıma problemlerini bir nebze de olsa rahatlatacak bir adım atılması hepimiz için sevindiricidir. Önümüzde sert geçecek kış ayları var. Vatandaşlarımızın soğuk ve yağışlı havalarda otobüs duraklarında uzun süre bekletilmesi Düzce’ye yakışmaz. Umarım filodaki araç sayısı ileriki dönemlerde daha da artar. Buradan emeği geçenlere teşekkür ediyorum. “

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar