Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Muhalefet Kenetlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla altı muhalefet partisinin lideri Ankara’da Çankaya Ahlatlıbel Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Görüşmede parlamenter sisteme dönüşü içeren anayasa değişikliği çalışmaları ana gündemi oluştururken ittifak konusunun da gündeme gelmesi bekleniyor. Gündemde, ‘millet ittifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusu ise bulunmuyor.

Muhalefet Kenetlendi.
13.02.2022 - 11:25
Güncelleme 13.02.2022 - 12:35
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

CHP, İYİ Parti, Saadet, Gelecek, DEVA ve Demokrat Parti liderleri 2023 seçimleri ve ‘yol haritası’ için değerlendirmelerde bulunmak, sona gelinen anaysa değişikliği çalışmalarını ele almak üzere bir araya geldi. Liderleri davet eden Kılıçdaroğlu her lideri ayrı ayrı kapıda karşıladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı görüşme, ‘çalışma yemeği’ olarak adlandırılıyor.

Parti liderlerinin yuvarlak masa toplantısına gelinen süreçte, altı partinin genel başkan yardımcıları Meclis’te gerçekleştirdikleri toplantılarla parlamenter sisteme dönüşü de içeren anayasa metnini kaleme aldı.

Parlamenter sisteme dönüş, cumhurbaşkanlığının yetkilerinin azaltılması, hukukun üstünlüğü gibi alanlarda kaleme alınan metnin, liderler tarafından kamuoyuna açıklanacağı tarihin ve yerin belirlenmesi için toplantı kritik bir önem taşıyor.