Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

GÖKHAN ZAN, CHP'Lİ İSİMLE YAPTIĞI KONUŞMASINI AÇIKLADI !

'2 ilçe teklif edildi'..

GÖKHAN ZAN, CHP'Lİ İSİMLE YAPTIĞI KONUŞMASINI AÇIKLADI !
22.03.2024 - 13:03
Güncelleme 22.03.2024 - 13:09
Özel Haber

Türkiye İşçi Partisi (TİP), Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterdiği Gökhan Zan'ın adaylığını geri çekti. Zan ise adliyeye giderek, tehdit ve şantaja maruz kaldığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

Gökhan Zan, bir canlı yayında yaptığı açıklamada, "Sayın Özgür Özel'in hakkımda söyledikleri tamamen yalan ve asılsızdır. Sayın Ali Mahir Başarır'ın evinde Ankara Çankaya'da Hatay CHP Milletvekili Sayın Servet Mullaoğlu ile birlikte bir görüşme sağladık. Görüşmenin içeriğinde Ali Mahir Başarır bana 'İlçelerden Defne ya da Arsuz'dan birini sana verelim. Lütfü'nün boşluğunu seninle dolduralım' dedi. Ben asla onunla birlikte yürümeyeceğimi söyledim" ifadelerini kullandı.

Zan'ın Hande Fırat'a gönderdiği açıklamada ise detaylar şöyle:

"Sayın Özgür Özel'in bana ve Hatay halkına provokatör cümlesini kullanmasını hiç yakıştıramadım. Kendisine bizzat yüzüne söyledim bu cümleleri. Halk artık kendisini istemiyor dedim, daha önce benimle ilgili, 'Baba ocağına döner mi?' diye haber gönderiyordu. Ben de kendisine üstüme düşen bir görev olursa halkımız için hizmet noktasında bir görev düşerse genel merkezin ve halkımızın bir teveccühü olacaksa o zaman elimi taşın altına koymaya hazır olduğumu söyledim. Sayın Özgür Özel'in bana ve Hatay halkına provokatör cümlesini kullanmasını hiç yakıştıramadım."

Adaylıktan çekilmesi için tehdit ve şantaja maruz kaldığını iddia eden Gökhan Zan, İskenderun Adliyesi'ne giderek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin adayı Lüftü Savaş adına yanına gelen kişilerce; adaylıktan çekilmesi yönünde kendisinin ve ailesinin tehdit edildiğini öne süren Zan, sahte kayıtlarla itibarsızlaştırma yönünde şantajlara maruz kaldığını iddia etti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.