Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzce İl Jandarma Komutanlığı'ndan Önemli Operasyon

Kaçak Alkol ve Uyuşturucu Ele Geçirildi, Çok Sayıda Aranan Şüpheli Yakalandı

Düzce İl Jandarma Komutanlığı'ndan Önemli Operasyon
29.12.2023 - 16:54
Güncelleme 29.12.2023 - 17:05
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 25-26 Aralık tarihlerinde gerçekleştirdikleri operasyonlarda çeşitli suçlardan aranan (16) şüpheliyi yakalayarak önemli bir başarı elde etti. İki günlük faaliyet sonucunda ele geçirilen kaçak/sahte alkol ve uyuşturucu miktarı dikkat çekiciydi.

Detaylar:

  1. Dolandırıcılık Suçundan Aranan Şahıs Yakalandı: Dinlenme tesislerinde icra edilen yol kontrol faaliyetinde, 21 farklı ilden toplamda 72 dolandırıcılık suçundan arama kaydı bulunan ve hakkında 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.Ç. isimli şahıs yakalanarak tutuklandı. Düzce T Tipi Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edildi.

  1. Uyuşturucu Ticareti Suçundan Aranan Şahıs Yakalandı: Ayrıca, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti suçundan (6 yıl 4 ay 26 gün) kesinleşmiş cezası bulunan 1 şahıs da operasyon kapsamında yakalandı.

  1. Dolandırıcılık ve Diğer Suçlardan Aranan Şahıslar: Toplamda 11 şahıs, bilişim sistemleri kullanılarak işlenen dolandırıcılık ve diğer suçlardan aranıyordu. Bu şahıslar da başarılı operasyon neticesinde yakalanarak adli makamlara teslim edildi.

  2. Kaçak/Sahte Alkol ve Uyuşturucu Ele Geçirildi: Yapılan adli aramalarda, bir otobüste ele geçirilen (44) şişe içime hazır halde kaçak/sahte alkol, (22) gram kubar esrar, (1) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet kurusıkı tabanca ve (8) adet tabanca fişeği bulundu. Uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak, kanuna muhalefet gibi suçlardan dolayı (3) şüpheli hakkında adli tahkikat başlatıldı.

Düzce İl Jandarma Komutanlığı, kamu düzeninin sağlanması, huzur ve güven ortamının tesis edilmesi, suç ve suçluların yakalanması amacıyla aralıksız bir şekilde mücadelelerine devam edeceğini kamuoyuna duyurdu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.