Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BAŞKAN ÖZLÜ ''ŞEHRİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ'' !

Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, Düzce için tam zamanlı çalışma gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Yaptığımız işler Düzce’nin önümüzdeki 50 yılına matuf işler. Hiçbir zaman günü kurtarmayı düşünmedim. Bir sonraki seçimi de düşünmedim” açıklamalarında bulundu.

BAŞKAN ÖZLÜ ''ŞEHRİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ'' !
23.03.2024 - 13:51
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

AK Parti Düzce Belediye Başkanı ve aynı zamanda belediye başkan adayı olan Dr. Faruk Özlü, seçim çalışmaları kapsamında şehrin çeşitli dinamikleriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Son olarak, Düzce Emlakçılar Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Toplantı, Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleşti ve Başkan Özlü'nün yanı sıra TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, Düzce Emlakçılar Derneği Başkanı Ömer Kaya ile derneğin üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Burada yaptığı konuşmada, şehirlerin eşraflarının değer kattığına dikkat çeken Özlü, "Seçimle gelen seçimle, atamayla gelen atamayla gider ama eşraflar hep kalır. Onların dedeleri, büyükleri hep bu şehirdedir. Öldüğümüz zaman nereye gömülüyorsak orası bizim vatanımızdır. Bizim doğduğumuz yer de gömüleceğimiz yer de burasıdır. Düzce’de demografik anlamda zenginliğimiz var. Kültürel bir zenginlik var. Hiçbir zaman Düzce’de etnik bir çatışma söz konusu olmadı. Düzce farklılıkları birlikte yaşatabilen ender şehirlerden birisidir. Ben bunu büyük bir artı olarak görüyorum" ifadelerini kullandı.

Özlü, Düzce'nin güzelliklerine de dikkat çekerek, "Türkiye’nin her tarafına gittim gördüm. Burası çok güzel bir şehir. Bu güzelliğin farkında olmayan kardeşlerimiz var. Ormanları, yaylası, şelalesi, tarihi, denizi ile her şey var. Güneyinde yayla ve şelale, kuzeyinde tarih ve deniz var. Türkiye’nin en değerli mağaralarından birisi olan Sarıkaya Mağarası yine burada. Sizler de çok güzel bir şehirde iş yapıyorsunuz. Şehrimize sahip çıkacağız. Bu şehir için birlikte çalışacağız" şeklinde konuştu.

Ayrıca, "Mobilya Kent Düzce" projesine de değinen Özlü, "Bir mobilya kent projemiz var. Otobanın hemen kenarındaki 300 dönüm araziyi satın aldık. Düzce’yi İnegöl’den daha iyi şekilde mobilyanın merkezi haline getireceğiz. İnegöl ve Kayseri’yi inceledik, hepsinin tecrübelerini topladık. Onların yaptıkları hataları yapmayacağız, kümelenme yapacağız. Birbirilerini tamamlayan firmalar olacak, sosyal yaşam alanları olacak, depolar olacak. Önümüzdeki yıllarda Düzce’nin mobilyada önde bir şehir olacağını müjdelemek isterim" dedi.

31 Mart yerel seçimlerine dair de görüşlerini paylaşan Özlü, "Biz 31 Mart’ta Düzce’nin gelecek 5 yılını oylayacağız. Boşa mı gitsin, dolu dolu mu geçsin onu oylayacağız. Aklıselim, sağduyu sahibi insanların birleşmesine ihtiyacımız var. Düzce’nin geleceğine Düzceliler karar verecek. Sizlerden ricam aklıselimle ve düşünerek, çevrenizdeki arkadaşlarınıza bu şekilde telkinde bulunarak hareket ederseniz memnun olurum" diye konuştu.

Konuşmasının sonunda dernek üyelerini dinleyen Özlü, istek, talep ve önerilerinin not alınmasını sağlayarak, istişare halinde çalışma gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gala Grup Medya (www.konsopahaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.